Ultra Run

...return to index

Pos Name Club Class Time Manual Adj
1st Tim Higginbottom Haglofs Male 10:37:21  
2nd= Stuart Walker DPFR / Accelerate Male 10:40:57  
2nd= Robin Houghton   Male 10:40:57  
4th Jonathan Duncan Haglofs Male 10:43:09  
5th Alex Pilkington Lakesmultisport.com Male 10:43:10  
6th Rob Harper Kendal AC Male 10:57:59  
7th Harold Wyber   Male 11:01:10  
8th Mark Townsend   Male 12:06:45  
9th Tom Hepburn   Male 12:08:01  
10th= Richard Lendon   Male 12:23:59  
10th= Oliver Blomfield Eden Runners Male 12:23:59  
12th Chris Buck   Male 12:26:33  
13th Ken Maynard   Male 12:28:33  
14th Chris Naylor Helm Hill Male 12:32:55  
15th Tony Holand   Male 12:33:59  
16th Toby Smithson COACHtoby.com Male 12:34:09  
17th Matthew Stapley   Male 12:58:42  
18th Michael Peirson   Male 13:09:06 00:30:00
19th Stuart Gregory   Male 13:15:07  
20th Simon Enderby Ellis Brigham Male 13:15:13  
21st Jim Lee Team Swedemount Male 13:15:16  
22nd Matthew Salisbury   Male 13:29:13  
23rd Anthony Emmet Lakesmultisport.com Male 13:31:01  
24th Catriona Sutherland Lakesmultisport.com Female 13:31:05  
25th Tobias Mews Haglofs Male 13:31:06  
26th Richard Bannister   Male 13:31:26  
27th Kaare Frandsen lassalle therapy Male 13:31:40  
28th Michael Cooper   Male 13:32:02  
29th Scott Morley Lichfield Running Club Male 13:32:16  
30th Eddie Winslow   Male 13:33:59  
31st Oliver Duncan-King   Male 13:51:31  
32nd Zac Poulton   Male 13:51:58  
33rd Jane Keenan   Female 13:52:32  
34th Tim Marsters   Male 13:52:36  
35th Kevin Barron   Male 13:55:40  
36th Darren Moore Ambleside AC Male 14:04:47  
37th Martin Barry   Male 14:04:50  
38th Anthony White   Male 14:04:54  
39th Michelle Foxwell Ambleside ac Female 14:04:59  
40th Fiona Marley Paterson   Female 14:05:05  
41st Andrew Cox   Male 14:05:06  
42nd Simon Redshaw Team Type 1 Male 14:17:20  
43rd Neild Waring   Male 14:19:24  
44th Simon Pearce Cosmic Hillbasher Male 14:19:59  
45th Ian Horne   Male 14:20:00  
46th Jason Cuddy London Trail Runners Male 14:22:56  
47th Iain Smith-Ward Pony Boy Racing Male 14:25:33  
48th Oliver Wootton   Male 15:13:00  
49th Rafal Szymanski Above2000 Male 15:14:24  
50th= Alistair Turnham   Male 15:14:29  
50th= Simon Horton   Male 15:14:29  
52nd Michael Havard   Male 15:14:52  
53rd Jan Rogers Chester Tri Female 15:14:53  
54th Angus McKendrick   Male 15:17:38  
55th= Simon Richardson Headless Male 15:17:41  
55th= Barbara Lonsdale Ellis Brigham Female 15:17:41  
57th Robert Young MarathonManUK Male 15:17:43  
58th Andrew Morris Mos Bro Male 15:23:33  
59th Stuart Grey Durham Fell Runners Male 15:23:37  
60th James Beadle Reepham Runners Male 15:25:51  
61st Nick Fielden   Male 15:29:48  
62nd Eddie Winthorpe Fairweather Tandemers Male 15:29:49  
63rd Samuel Hinson   Male 15:30:01  
64th Brian Stallwood Team Stolly Male 15:49:00  
65th Gavin Coventry   Male 15:52:24  
66th Hester Cox   Female 15:52:26  
67th James Archbold   Male 16:01:21  
68th Paul Gale   Male 16:02:11 00:30:00
69th= Steph Wilson   Female 16:02:18 00:30:00
69th= Lisa Elowson Team Swedemount Female 16:02:18 00:30:00
71st Keith Willington   Male 16:06:02  
72nd Ian Sturgess sturge Male 16:06:18  
73rd Ian Pooley   Male 16:29:53  
74th Andrew Murray Dumb and Dumber Male 16:30:00  
75th Andy Gutteridge   Male 16:30:06  
76th Tom Perry Dumb and Dumber Male 16:30:14  
77th Mark Gutteridge   Male 16:30:20  
78th Darren Loftas   Male 16:30:39  
79th Mark Dalton   Male 16:32:51  
80th Iain Prentice   Male 16:33:39  
81st Andy Cole   Male 16:34:53  
82nd Richard Kirkham 12 Kirkham Challenges Male 16:38:20  
83rd Charlotte Coleman   Female 16:41:14  
84th Andrew Ryan   Male 16:48:03  
85th Billy Burns   Male 16:55:55  
86th George Howard   Male 16:56:41 01:40:00
87th Krzysztof Wawrzenczak Above2000 Male 16:56:43 01:40:00
88th Jacqueline Cooper   Female 17:00:40  
89th Jonathan Steele Team Hardmoors Male 17:04:44 00:30:00
90th Duncan Precious Precious Brothers Male 17:06:58  
91st Angus Precious Precious Brothers Male 17:07:04  
92nd Charl Erasmus   Male 17:33:42  
93rd Manhar Patel Calder valley Male 17:33:48  
94th Hugh Lovatt   Male 17:34:57  
95th Martin Woodham MartinW Male 18:03:41 00:30:00
96th Alex Innes   Male 18:25:23  
97th Thomas Sors   Male 18:34:53 01:00:00
98th James Ditchfield Oban Mountain Goats Male 18:38:25  
99th David Baron   Male 18:40:28 00:30:00
100th Mark Wright   Male 18:40:40 00:30:00
101st Thomas Lavington   Male 18:52:52 00:30:00
102nd Nick Bowler   Male 18:52:55 00:30:00
103rd Richard Buckle   Male 19:00:52  
104th Olivier Pecoul   Male 19:01:33 00:30:00
105th Pierre Laffon Velo-Ciraptor Team Male 19:01:36 00:30:00
106th Marc Short   Male 19:03:06  
107th Todd Coleman   Male 19:04:08 00:30:00
108th Emma Dent   Female 19:06:12  
109th Darren Wales   Male 19:06:18  
110th Tony Holt   Male 19:08:28 00:30:00
111th Hailey Fletcher   Female 19:20:01 01:40:00
112th Eddie Fletcher   Male 19:20:07 01:40:00
113th Nicholas Pollock   Male 19:23:47  
114th Jim Rounsley   Male 19:23:50  
115th Lee Markham   Male 19:23:53  
116th Kingsley Jones   Male 19:24:41  
117th Ben Lonsdale RAF Male 19:26:56  
118th Jeanne Posey   Female 19:27:00  
119th Steve Morris Whose Idea Was This? Male 19:27:57  
120th Angela White   Female 19:54:49  
121st Helen Real Leather Nuts Female 19:54:50  
122nd Stuart Slavicky Leather Nuts Male 19:54:54  
123rd Neil Hill Last but 1 Male 20:01:37 01:10:00
124th Simon Hollis   Male 20:02:41 01:00:00
125th Graham Smith Haglofs Male 20:04:25  
126th Dan Bevan Phatboy 1 Male 20:35:43  
127th Ewan McCombe   Male 20:35:52  
128th Carles Massegu- Jones 7 TLR LAD Male 20:40:06 00:40:00
129th Alex Johnson 7 TLR LAD Male 20:40:08 00:40:00
130th Kevin Otto   Male 20:41:19  
131st Mark Hudson   Male 20:42:37  
132nd Robert Hamilton   Male 20:44:40 00:40:00
133rd Raymond Rushton   Male 20:51:00  
134th Louise Crocker   Female 20:53:53  
135th Matt Tope RAF Male 20:53:59  
136th Mark Roberts   Male 20:54:02  
137th Yuknam Fung   Male 20:55:05 01:00:00
138th Allan Grant   Male 21:29:27  
139th Sue Woods   Female 21:42:33 00:30:00
140th Lisa Whetter   Female 21:42:35 00:30:00
141st Tyrone Field West Cumbria tri Male 22:22:40 01:10:00
142nd Jonathan Mearns   Male 22:29:56 01:00:00
143rd G Brian Hutchinson UCD Room 22 Runners Male 22:32:37  
144th Andrew Bennett OCC & Beyond Male 22:32:40  
145th Joseph Dollar   Male 22:52:31 01:40:00
146th David Johnson   Male 23:41:50  
147th Ruth Johnson   Female 23:41:52  
148th Stephanie Goodchild   Female 23:49:49 01:40:00
149th Emma Rettig   Female 24:21:54 02:10:00
150th Jonathan Courtman Curry only takes Male 24:21:56 02:10:00
151st Emma Bedford   Female 24:21:59 02:10:00
152nd Phil Courtman a minute in the microwave Male 24:22:13 02:10:00
w2 Aaaa   Male -----